Yeni Düşünce

MGK toplantısında Münbiç, İdlib ve Fırat’ın doğusu mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan Milli Güvenlik Kurulu toplantısı 5 saat sürdü. Toplantı sonrası yazılı açıklama yapıldı.

MGK toplantısında Münbiç, İdlib ve Fırat’ın doğusu mesajı
02 Şubat 2019 - 17:18 'de eklendi ve 22 kez görüntülendi.

Milli Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

 

 

Milli Güvenlik Kurulu toplantısı 5 saat sürdü. Toplantının ardından yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamadan satırbaşları şöyle:

 

 

Bazı ülkelerin firari terör örgütü mensuplarını iade etmekten kaçınmalarının kabul edilemez olduğu belirtilerek iadelerin uluslararası hukukun ve sözleşmelerin gereği olduğu vurgulanmıştır.

GÜNEY SINIRLARININ GÜVENLİĞİ

Terörle mücadele harekatı kapsamında güney sınırlarımızda hudut güvenliğini temin ve terör örgütlerinin milletimizin huzurunu kaçırmaya yönelik yöntemlerine karşı alınan tamamlayıcı tedbirler üzerinde durulmuş, tüm kurum ve kuruluşlarımızın bu konuda dirayetle hareket ettiklerini memnuniyetle müşahade edilmiştir.

Teröre ve terör örgütü mensuplarına verilen dış desteğin kesilmesi yönündeki çağrımız bir kez daha tekrarlanmış, bütün terör örgütleriyle mücadelenin kesintisiz olarak sürdürüleceği güçlü şekilde ifade edilmiştir.

İDLİB, MÜNBİÇ VE FIRAT’IN DOĞUSU

İdlib’de mevcut statünün korunması, Münbiç yol haritasının süratle uygulanması ve Fırat’ın doğusu ile ilgili varılan mutabakatların gereğinin yapılması hususundaki kararlı duruşumuzun sürdürüleceği belirtilmiştir.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER