Yeni Düşünce

CHP’den Erdem’e çağrı: Açlık grevini sonlandır

CHP Parti Meclisi (PM) üyeleri, altı gündür açlık grevinde olan tutuklu CHP PM üyesi Eren Erdem’e, “Halkımız bir çığlığa dönüşen sesini duydu. Açlık grevini sonlandırmanı istiyoruz” çağrısında bulundu.

CHP’den Erdem’e çağrı: Açlık grevini sonlandır
06 Şubat 2019 - 12:44 'de eklendi ve 98 kez görüntülendi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, dün CHP’nin yeni belediye başkan adaylarını belirlediği PM toplantısı sürerken açıklamalarda bulundu. PM üyelerinin, “Eren Erdem’e Çağrı” başlıklı bildirisini okuyan Öztrak, şunları kaydetti: “Eren Erdem tam 219 gündür haksız, hukuksuz ve adaletsiz bir karar yüzünden cezaevinde. Eren Erdem işte bu haksızlığa, hukuksuzluğa ve adaletsizliğe karşı tepkisini göstermek ve zulme karşı susmamak için altı gün önce açlık grevine başladı. Eren Erdem, altı gündür sadece su ve şekerle besleniyor. ‘Adalet Orucu’ adını verdiği eylemiyle, Türkiye’de yaşanan tüm hukuksuzluklara karşı mücadele ediyor. Biz CHP Parti Meclisi üyeleri olarak Eren Erdem’e sesleniyor ve ‘halkımız bir çığlığa dönüşen sesini duydu, dört duvar arasına sıkıştırılmak istenen adalet özlemine şahit oldu’ diyoruz.” 

‘İhtiyacımız var’

“CHP Parti Meclisi üyeleri olarak, sesine ses olacağımızı, davanın her adımını dün olduğu gibi yarın da takip edeceğimizi ilan ediyor, açlık grevini sonlandırmanı istiyoruz. Demokrasi için vereceğimiz mücadelede sana ve sağlıklı olmana, ailenin ve bizlerin her zamankinden daha çok ihtiyacı var. Sesini dünya duydu Eren. Çığlığın sağır kulakların pasını sildi. Şimdi adaleti daha yüksek bir sesle isteyebilmemiz için senin Adalet Yürüyüşü’nde o hiç susmayan sesine ihtiyacımız var. Bizi o sesten mahrum etmeyeceğini biliyoruz.”

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER