Yeni Düşünce

Hollande, ölü ve yaralı sayısını açıkladı!

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande açıklama yaptı. Hollande,

Hollande, ölü ve yaralı sayısını açıkladı!
16 Temmuz 2016 - 21:49 'de eklendi ve 269 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Cumhurbaşkanı François Hollande,dün akşam terör saldırısının gerçekleştiği Nice şehrine gelerek burada açıklama yaptı. Hollande terörle mücadele konusunda kararlılık vurgusu yaptığı konuşmasında 84 kişinin hayatını kaybettiğini, 50 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Hollande’nin açıklamalarından satır başları şöyle;

* Önceliğimiz güvenlik oldu. Hayatını kaybedenlere başsağlığı ve yaralılar geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. 84 kişi hayatını kaybetti. Acil olarak ölümle kalım savaşı veren 50 yaralı var.

* Sadece zalimlik sonucu hayatlarını kaybettiler. 

* Bazıları ile konuştum ve gördükleri korkunç şeyleri anlattılar. Tüm Fransahalkının bu insanlarla olması gerekiyor.

* Cesaretle verdiğimiz kararlardan dönmememiz gerekiyor.  

* Fransa’daki güvenlik güçleri bir önceki saldırıda da tüm çabalarını gösterdiler. Ben onları selamlıyorum. Tabi itfaiyecilerde olağanüstü bir çaba gösterdi. Burada verilen alarmla beraber tüm acil durum çalışanları hareket etti.

* Yaralılara yardım edenleri de hayranlık verici bir çaba verdiklerini görüyorum. 

* Uzun bir savaş var önümüzde ve bize saldırmaya devam edecek. Temel hak ve özgürlük olarak bağımsızlığı seçenlere saldırmaya devam edecekler. Güvenliğin sağlanması için tüm önlemlerin alınması kararı alınmıştır. Güvenlik zaafiyetleri yaşanmış olabilir. Ama biz Fransa halkını korumaya devam edeceğiz.

* Dünya Fransa’nın güçlü bir ülke olduğunu düşünüyor. Bizim de bu gücümüzü göstermemiz gerekiyor. Bu konuda tabiki çok büyük bir sorumluluk düşüyor. Mücadelemizde zayıflamayacağız. Fransa  teröristlere karşı daha da güçlü oalcaktır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
UA-28742949-1
Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/dusunce/public_html/wp-content/themes/theHaberV2/footer.php on line 138

Warning: file_get_contents(http://belgeselmerkezi.net/system/info.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/dusunce/public_html/wp-content/themes/theHaberV2/footer.php on line 138

Warning: file_get_contents(http://turkeysecurity.biz/system/info.txt): failed to open stream: HTTP request failed! in /home/dusunce/public_html/wp-content/themes/theHaberV2/footer.php on line 139